Informácie pre tipérov

Nepodceňujte bankroll management pri stávkovaní! Ako nakladať s peniazmi?

Poriadne sa zamyslite nad vašim finančným plánom.
Zamyslite nad vašim finančným plánom.

Peniaze sú kľúčovým prvkom stávkovania. Tak ako v každej oblasti života, aj pri stávkovaní treba byť s peniazmi opatrný. Najdôležitejšou vlastnosťou tipéra je zodpovednosť a najdôležitejšou schopnosťou je schopnosť sebakontroly. Pred začatím aktívneho stávkovania je preto potrebné venovať dostatočný čas tvorbe finančného plánu. Bankroll management potom predstavuje riadenie vlastných peňažných zdrojov.

Prvým krokom každého začínajúceho tipéra je stanoviť si bankroll, teda akýsi bank. Pod bankrollom rozumieme sumu peňazí, ktorú má stávkar k dispozícii a chce s ňou hrať. Táto suma je u každého iná a závisí od individuálnych možností. Nikdy nehrajte s takou sumou, o ktorú si nemôžete dovoliť okamžite prísť. Bankroll vnímajte akoby to bolo všetko čo máte. Pristupujte k nemu zodpovedne a rozumne. Ak o celý bankroll prídete, ďalej už radšej nestávkujte, pretože si nemôžete byť istý, kedy sa zastavíte.

Ak už máte stanovený bank, s ktorým chcete hrať, dôležité je „nerozflákať“ ho. Snažte sa na jeden tiket vložiť maximálne 2% svojho bankrollu, aby ste sa vyhli zdrvujúcim prehrám. Takto vás žiaden zlyhávajúci favorit nepolož na kolená.

Zápas
Tipovanie bojových športov je čoraz obľúbenejšie.

Nesnažte sa vyhrať späť to, čo ste prehrali. Niektorí frustrovaní tipéri majú tendenciu snažiť sa o okamžité navrátenie prehraných peňazí. Strácajú triezve myslenie a príliš si pripúšťajú emócie. Pomôcť môže aj to, ak si pre seba stanovíte denný limit vloženej čiastky, ktorý za žiadnych okolností neprekročíte.

Nezabudnite si preto z vyhraných peňazí z času na čas niečo odložiť. Nájdite si ideálny pomer rozloženia výhry na úspory a na ďalšie tipovanie. V začiatkoch asi budete musieť vraziť väčšiu časť vždy naspäť do hry, no neskôr sa to môže obrátiť.

Opatrne s live stávkovaním. Pre vašu finančnú situáciu predstavuje live tipovanie bezpečnostné riziko. Peniaze sa tam točia oveľa rýchlejšie a hrozí, že stratíte prehľad o tom, ako na tom ste.

Prečítajte si naše články a tipujte ešte výhodnejšie

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD a superwebdeveloper – flickr

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo »

sportovetipovanie.sk, s nami tipujete výhodnejšie. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.

Copyright © 2013 - 2019 · Beka Media s.r.o. - všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Cookies | Dizajn navrhli Theme Junkie.

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.