Informácie pre tipérov

Rozdiel medzi základnou časťou a play-off

NHL – liga, ktorú si treba dobre zanalyzovať. Ide o jednu znajvyrovnanejších líg sveta.

Hoci si to nie všetci tipujúci chcú pripustiť, medzi základnou časťou a play-off hociktorej hokejovej ligy je obrovský rozdiel. Dalo by sa povedať, že na play-off je potrebné pri stávkovaní nazerať prakticky akoby na osobitnú súťaž. Je samozrejmé, že tím, ktorému sa v základnej časti sezóny darilo bude favoritom, no v play-off sa všetko môže zmeniť. V tomto článku si preto povieme o niekoľkých zásadných rozdieloch, na ktoré je pri tipovaní potrebné dávať pozor.

Základná časť je pomerne dlhá a poskytuje veľa príležitostí na naplnenie stávkarských chúťok. Vďaka tomu, že súťaž je dlhodobá, je možné začiatok sezóny z hľadiska tipovania vynechať a začať stávkovať až po odohraní niekoľkých kôl, kedy sa situácia a forma jednotlivých tímov vykryštalizuje. Takýto postup je vždy istejší. Pri tipovaní na zápasy základnej časti je možné riadiť sa štatistikami, ktoré dobre odrážajú hru tímov, streleckú potenciu a celkovú formu. V play-off hrajú len tí najlepší a štatistiky sú často úplne iné ako v základnej časti. Aj preto len málo sérií končí jednoznačne. Pri tipovaní v play-off je preto treba byť opatrný. Nesústreďujte sa na čísla z riadnej sezóny, lebo môžete byť sklamaný.

Jedným z obľúbených typov stávky na hokejové stretnutie je tip na strelca gólu. V základnej časti predstavuje táto stávka veľmi sľubnú príležitosť keďže najlepší strelci danej sezóny mávajú veľmi vysoké čísla pri ukazovateli gólového priemeru na zápas. Napriek tomu sú kurzy na strelcov (aj tých najlepších) pomerne vysoké (od 2,00). V play-off je to znova inak. Spomeňte si na sezónu 2013/2014 kedy sa v play-off nepresadzoval obávaný strelec Crosby a zase naopak, spočiatku nenápadný Gáborík bol napokon kráľom strelcov v nadstavbovej časti.

Širokú kurzovú ponuku na hokej s množstvom odvodených stávok a vysokými kurzami na strelcov gólov poskytuje stávková kancelária iFortuna.sk. Okrem toho vysiela aj priame prenosy zadarmo a vstupný bonus až do výšky 100 EUR.

V bežnom zápase počas sezóny sa v prípade remízy v riadnom hracom čase pokračuje 5-minútovým predĺžením, po ktorom v prípade potreby nasledujú samostatné nájazdy. Tu sa preto veľa stávkarov rozhoduje staviť radšej na konečný výsledok zápasu, nie na výsledok v riadnom hracom čase. Je preto možné brať do úvahy tiež kvalitu hráčov, ktorí chodia na nájazdy. V play-off sa hrajú predĺženia až kým nepadne gól. Staviť na celkového víťaza zápasu je preto snáď ešte ťažšie než v prípade nájazdov. Napríklad v takom treťom predĺžení to už skutočne môže skončiť hocijako.

Prečítajte si naše články a tipujte ešte výhodnejšie

Foto: pixmac.sk, Benjamin Reed – flickr

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo »

sportovetipovanie.sk, s nami tipujete výhodnejšie. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.

Copyright © 2013 - 2019 · Beka Media s.r.o. - všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Cookies | Dizajn navrhli Theme Junkie.

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.